Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Дата: 02.02.2024 09:14
Кількість переглядів: 106

Фото без опису
Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн – договірних сторін конвенції.

Водно-болотні угіддя – це основне середовище існування, яке зробило можливим життя на планеті Земля. Водно-болотні угіддя займають близько 6% поверхні суші й поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси. А ще, вода у болотах буває чистішою, ніж в озерах, адже оновлюється кожні 5 років, тоді як в озерах – в середньому за 17 років. В Україні наявні 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, площа яких сягає 930 тисяч гектарів. Це різноманітні угіддя – від морських заток до торфовищ Полісся, від витоків річок на вершинах гір до глибин печер, наповнених водою.

Із зазначених 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, 4 наявні на території Івано-Франківської області (водно-болотні угіддя «Бурштинське водосховище», «Витоки ріки Погорілець», «Витоки ріки Прут», «Ріка Дністер») на території Галицького національного природного парку, національного природного парку «Верховинський», Карпатського національного природного парку загальною площею 8693,99 га.

Здатність водно-болотних угідь адаптуватися до умов, що змінюються, а також до прискорених темпів змін матиме вирішальне значення для людського суспільства і дикої природи скрізь, де в повній мірі відчувається вплив зміни клімату на життя нашої екосистеми. Тому не дивно, що весь світ звернув увагу на водно-болотні угіддя та послуги, які вони надають нам.

Кожен з нас може зробити свій невеликий внесок в охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто. Це не вимагає грошей або багато часу. Головна ідея – «не нашкодь»!

  • не забруднюйте водойму, біля якої ви живете;
  • не засмічуйте берег, на якому ви відпочиваєте;
  • висаджуйте ліс у прибережній зоні;
  • дотримуйтесь правил рибної ловлі;
  • не діставайте тварин у сезон тиші, не вмикайте голосно музику, відпочиваючи на природі;
  • вивчайте свою водойму і діліться своїми знаннями з дітьми, оточуючими;
  • не проходьте повз порушень, повідомляйте про них в природоохоронні, а також правоохоронні органи.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора