Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Оперативна інформація щодо захворюваності на грип, ГРВІ і COVID-19 по Косівському районі

Дата: 13.02.2024 16:21
Кількість переглядів: 105

Фото без опису
В Україні з 2 жовтня 2023 року розпочався епідсезон ГРВІ 2023-2024рр. Профільними спеціалістами Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» щотижнево здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID-19.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 3159 осіб, в т.ч. 315 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  1987 дітей (в основному школярі), що становить 63% від усіх захворівших. Також, лабораторно підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого та дитячого населення (4 дітей віком до 17 років). Було госпіталізовано 348 осіб, в т.ч. 151 дитину. Зареєстровано 2 летальних випадки внаслідок COVID-19. Згідно моніторингу захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (6-й з 05.02.2024р. по 12.02.2024р.) захворіло всього 208 осіб проти 243 випадків за попередній тиждень – у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала 63% - 130 осіб проти 163 захворівших дітей попереднього тижня. Госпіталізовано всього 19 осіб, з них – 9 дітей у порівнянні з попереднім тижнем  -  госпіталізовано 18 осіб, з них 10 дітей.

По Косівському районі від початку епідсезону проти грипу вакциновано 248 осіб.

Грип - це високоінфекційне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший. За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Клінічні ознаки грипу:

раптовий початок;

головний біль;

ломота у м’язах і суглобах;

біль у горлі;

підвищення температури тіла до 38°С і більше;

кашель;

в окремих випадках - блювота і пронос.

Як можна заразитися вірусом грипу

Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

Як довго є заразним хворий на грип

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, сім днів.

Ускладнення грипу

Найчастіше це пневмонія, що інколи може за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Також нерідко розвивається серцева недостатність.

Як попередити зараження грипом:

уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

часто провітрюйте приміщення;

часто мийте руки з милом;

не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Як батьки можуть попередити зараження дітей грипом:

навчіть дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;

батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

навчіть дітей кашляти і чхати в серветку або руку (згин ліктя);

навчіть дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;

хворі діти мають залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи й школи);

дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей.

Найкраща профілактика грипу - це щорічна вакцинація.

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб: зменшити ризик захворіти на грип; зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення - напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Основні групи ризику

1. Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу.

2. Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.

3. Літні люди - імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.

4. Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

 

В закладах охорони здоров’я району  наявна  вакцина від  Covid-19. Вакцину проти грипу корейського та французького виробництва можна купити в аптеках району. Обидві пройшли державний контроль якості.

Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID-19 й навпаки. Дотримання цих правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання, дозволить зберегти життя і здоров’я Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора