Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Цінова ситуація на споживчому ринку у січні 2024 року

Дата: 16.02.2024 13:43
Кількість переглядів: 38

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в січні 2024р. порівняно із груднем 2023р. в області становила 0,5%, в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) – 0,4%.

У січні п.р. приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–0,9% зафіксовано в більшості регіонів України, за винятком Черкаської та Сумської областей, де споживчі ціни знизилися на 0,5% та 0,3% відповідно. На Вінниччині, Полтавщині та Хмельниччині індекс споживчих цін склав 100,0%.

На споживчому ринку області в січні 2024р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше (на 15,8%) подорожчали овочі. На 3,7–0,6% підвищилися ціни на сметану, фрукти, молоко, рис, яловичину, м’ясо птиці, рибу та продукти з риби, сир і м’який сир (творог), безалкогольні напої. Водночас на 6,0% подешевшала соняшникова олія, на 3,5–1,2% знизилися ціни на свинину, яйця, цукор, макаронні вироби, маргарин, сало, масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 0,9%, алкогольні напої – на 0,4%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,0% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 1,4%.

Ціни на транспорт в цілому у порівнянні з попереднім місяцем не змінилися, при цьому паливо та мастила подешевшали на 2,9%, проїзд у автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті подорожчав на 3,0% та 2,0% відповідно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора