Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як полегшити період адаптації рідних після їхнього повернення з фронту

Дата: 06.03.2024 13:45
Кількість переглядів: 57

Фото без опису
Такі поради розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Родині, яка зустрічає ветерана, варто бути готовою до того, що удома він може ще деякий час «воювати». Адаптація потребуватиме часу, протягом якого людина може переживати фізичні, поведінкові та емоційні «післявоєнні» реакції.

Фізичні можуть проявлятися у проблемах зі сном та прийомом їжі, тахікардії, головних болях або болях у м’язах. Поведінкові — в реагуванні на гучні звуки, проблемах із концентрацією та пам’яттю, постійною настороженістю та очікуванням небезпеки тощо. Емоційні — у перепадах настрою, дратівливості, нездатності розслабитися та відчувати позитивні емоції.

Такі реакції можуть тривати певний час. Однак якщо вони протягом місяця не вщухають, краще звернутися за рекомендаціями до фахівця.

Ви зі свого боку можете полегшити адаптацію військовика до цивільного життя. Для цього:

• усвідомте та прийміть зміни, які відбулися з близькою людиною; • пам’ятайте, що у неї може змінитися система цінностей, певні речі стануть неважливими; • проявіть терпіння; • потурбуйтеся, аби в родині панувала атмосфера довіри; • враховуйте, що довіра ветерана до членів сім’ї та побратимів може відрізнятися; • поважайте особисті кордони близької людини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора