Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

10 років спротиву. Історія Сервера Мустафаєва

Дата: 07.03.2024 15:06
Кількість переглядів: 44

Фото без опису
Сервер Мустафаєв народився у 1986 році в Узбекистані. Через деякий час родина повернулася в Крим, у місто Бахчисарай. Там Сервер закінчив школу і вступив до Бахчисарайського будівельного технікуму при Національному аграрному університеті.

Пізніше навчався у Київському національному університеті за фахом «Теплогазопостачання і вентиляція». Потім працював менеджером у салонах зв’язку.

У 2014 році почав керувати мережею пекарень. Також вів активну громадську діяльність у Бахчисараї: організовував дитячі свята, громадські заходи, допомагав малозабезпеченим сім’ям.

Сервер був громадянським журналістом та одним із координаторів «Кримської солідарності». Займався системним моніторингом ситуації в окупованому Криму та висвітлював у медіа політично вмотивовані «судові процеси».

У травні 2018 року окупанти провели обшук у будинку Мустафаєва та заарештували активіста. Згодом окупаційна влада незаконно засудила його до 14 років позбавлення волі за участь у «діяльності терористичної організації» та у «підготовці до насильницького захоплення влади».

Насправді окупанти засудили Сервера Мустафаєва за захист жертв політичних переслідувань та висвітлення порушень прав людини в окупованому Криму.

Попри суворі умови утримання Сервер і сьогодні залишається активістом та займається правозахисною діяльністю: допомагає своєму сусідові по камері повернути дитину, яку в нього відібрали, коли забрали у в’язницю.

#спротивтриває


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора