Василь Жмендак: У держбюджеті передбачили кошти на фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників
Сьогодні у Косівській районній військовій адміністрації відбулася нарада із головами територіальних громад, керівниками установ та організацій району. На нараді головував в.о. голови райдержадміністрації Василь Жмендак.
Мову вели про фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників. Із зазначеного питання доповіла головний спеціаліст відділу економічного розвитку райдержадміністрації Марія Курищук.
Відповідно до внесених змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:
- бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га;
- окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки - 8 тис. грн на 1 га;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують до 100 корів, зможуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки - 2 тис. грн на одну голову для тих, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.
«Бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз», - додав в.о. голови Косівської районної державної адміністрації Василь Жмендак.
Головам територіальних громад району рекомендували активізувати серед населення інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо механізму отримання дотацій, а також проаналізувати можливість сприяння місцевих Центрів надання адміністративних послуг у реєстрації отримувачів дотації у Державному аграрному реєстрі.
Нагадаємо, що заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР після оприлюднення оголошення про початок прийому - з 1 травня по 30 червня 2024 року.
Покрова інструкція з реєстрації та користування платформою Державного аграрного реєстру за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry