Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До уваги керівників територіальних громад та громадян Прикарпаття: настав період ефективної боротьби з борщівником Сосновського

Дата: 17.04.2024 15:52
Кількість переглядів: 47

Фото без опису
Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформують та наголошують, що настав період інтенсивного зростання борщівника Сосновського, а також  період ефективної  боротьби з ним.

Для боротьби з борщівником Сосновського необхідним  є об’єднання зусиль та координація дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій, керівників підприємств, господарств різних форм власності та громадян.

Найбільш доступним і простим методом знищення борщівника є викошування. Його  необхідно проводити у кілька прийомів, з інтервалом 3-4 тижні, оскільки пагони рослини активно відростають від кореневої системи після кожного скошування. Систематичне скошування не дасть рослині змогу зацвісти і утворити насіння. Більш результативною буде боротьба, якщо після скошування відсікти лопатою товсті корені на глибину 8-12см, що забезпечує повне знищення рослин.

Не менш ефективним є застосування гербіцидів, яке доцільно проводити навесні на початку вегетаційного періоду, при висоті рослин до 50 см. Проти борщівника рекомендують застосовувати гербіциди суцільної дії гліфосатної групи (використання препаратів на основі ізопропіламінної або калійної солі гліфосату)  з додаванням препаратів проти дводольних бур'янів з діючою речовиною (2,4 Д, дікамба, та інших) відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», які можна придбати у торговій мережі спеціалізованих магазинів, в офіційних дистриб’юторів засобів захисту рослин. 

Зважаючи на те, що борщівник викликає опіки шкіри, всі роботи щодо  його знищення необхідно проводити у захисному одязі і респіраторі або протигазі.      

Під час застосування гербіцидів необхідно дотримуватись вимог Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.

Покращити становище та досягти успіху у боротьбі з борщівником Сосновського можна лише спільними зусиллями шляхом проведення  відповідних заходів на своїх ділянках землевласниками та землекористувачами.

Детальніше про борщівник Сосновського можна прочитати за посиланням https://vetif.gov.ua/3022-08-04-24_1.html  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора