Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Посилюємо контроль за виробництвом та обігом харчових доповнювачів (дієтичних добавок)

Дата: 01.07.2024 15:51
Кількість переглядів: 40

Фото без опису
Україна посилить контроль за виробництвом та обігом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).

Попри те, що сьогодні законодавство регулює обіг харчових доповнювачів на ринку, система державного контролю потребує вдосконалення. Через наявні прогалини недобросовісні суб’єкти господарювання припускаються зловживань, зокрема не здійснюють реєстрацію лікарських засобів та реалізовують їх під виглядом харчових доповнювачів.

Серед порушень, що становлять загрозу для здоров’я, можуть бути:

  •  наявність в харчових доповнювачах активних фармацевтичних інгредієнтів, у тому числі рецептурних, які можна використовувати виключно для виготовлення лікарських засобів;  
  •  відсутність у складі харчового доповнювача заявлених поживних речовин або інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом;  
  •  невідповідність маркування харчових доповнювачів встановленим вимогам, зокрема зазначення, що вони мають лікувальний ефект.

Кабінет Міністрів України розглянув законопроєкт, який після ухвалення Верховною Радою усуне наявні прогалини в законодавстві.

 «Біологічно активні добавки — це не чудодійні ліки проти усіх хвороб. Їх призначення є допоміжним. Однак, наразі є непоодинокі випадки, коли під виглядом БАДів реєструються лікарські засоби. Це вводить в оману споживача та несе ризики для здоровʼя людей», — зазначає міністр охорони здоров’я Viktor Liashko.

Проєкт закону визначає чіткі механізми введення в обіг харчових доповнювачів, а також вимог до речовин, що можуть використовуватися для їхнього виробництва. МОЗ зможе затвердити перелік таких речовин і максимально допустимі дози. Також документ посилює відповідальність за виробництво та реалізацію харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства.

Крім того, встановлюється процедура надання повідомлень про введення в обіг харчових доповнювачів, ведення переліку таких повідомлень і розміщення їх на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора