Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

СКРИНІНГ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: КОМУ ТРЕБА ПРОХОДИТИ ТА ЯК ЧАСТО

Дата: 12.07.2024 10:14
Кількість переглядів: 46

Фото без опису
Цукровий діабет стає поширеною проблемою, тому дослідження та розробки у галузі медицини ставлять перед собою завдання раннього виявлення цієї хвороби для ефективного лікування.

Хто повинен проходити скринінг?

Люди з факторами ризику 

  • люди із сімейним анамнезом цукрового діабету;
  • люди з надмірною вагою, ожирінням;
  • люди, які  ведуть малорухомий спосіб життя;
  • люди, старші 45 років;
  • люди з високим кров’яним тиском.

 

Жінки під час вагітності 

Вагітні жінки мають проходити скринінг на цукровий діабет, оскільки в цей період збільшується ризик виникнення гестаційного діабету.

Діти

Рекомендується проводити скринінг дітей та підлітків до 18 років із надмірною вагою і які мають будь-які два з наступних факторів ризику: цукровий діабет 2 типу в анамнезі у родича першого або другого ступеня спорідненості, чорний акантоз (темна ділянка шкіри з потовщеною бархатистою структурою), артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія або синдром полікістозних яєчників. 

Як часто потрібно проходити скринінг?

Залежно від віку та факторів ризику: Для людей до 45 років, які не мають особливих факторів ризику, рекомендується проходити скринінг на цукровий діабет кожні 3 роки. У той же час, для тих, хто старше 45 років чи має збільшений ризик – раз на рік чи частіше. Визначити частоту скринінгу відповідно вашого стану здоров’я допоможе сімейний лікар.

Під час вагітності: Жінкам, які мають фактори ризику цукрового діабету і вагітність, може бути рекомендовано проходити скринінг не тільки під час вагітності, але і після неї, щоб вчасно виявити можливі порушення метаболізму цукру.

Діти: Рекомендують проводити скринінг дітей із груп ризику кожні два роки, починаючи з 10-річного віку.

Раннє виявлення цукрового діабету дозволяє почати лікування та зміни в способі життя вчасно. Це сприяє кращому управлінню хворобою та запобіганню ускладнень. Скринінг є не тільки інструментом діагностики, але і засобом профілактики, який може зберегти ваше здоров'я на довгі роки.

Цукровий діабет в Україні займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних хвороб та онкології. Окрім того, його перебіг часто безсимптомний, тому вчасна діагностика вкрай важлива. Найбільш поширеним, переважно серед дорослого населення, є цукровий діабет 2 типу.

Онлайн-тест Центру громадського здоров’я допоможе визначити індивідуальний ризик цукрового діабету 2 типу.

Результат не є діагнозом, він вказує на ймовірний ризик виникнення хвороби.

Посилання на тест: https://diabetes.phc.org.ua/

Зав. відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики неінфекційних захворювань
Анастасія Ходан


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора