Торгівля людьми – проблема сучасності.
30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, таку дату започаткувала Організація Об'єднаних Націй 18 грудня 2013 року. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці.
Проблема торгівлі людьми в Україні особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Через війну, в Україні люди втратили дохід, залишилися без роботи, втратили житло, а понад мільйон сімей зіткнулися з браком харчів. Також, за даними Міжнародної організація з міграції (МОМ) громадяни України, які були змушені покинути країну безпосередньо стикаються з ризиками торгівлі людьми. З часу повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, наші громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, стали більш вразливими щодо потенційних ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є попередження торгівлі людьми шляхом підвищення рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення. Боротьба із злочинністю, пов'язаною з торгівлею людьми, шляхом виявлення злочинів з торгівлі людьми, осіб, причетних до скоєння злочину, притягнення їх до відповідальності та надання допомоги та захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми, шляхом удосконалення системи відновлення їхніх прав, надання комплексу послуг, впровадження механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми.
В територіальних громадах Косівського району обговорено та затверджено план заходів до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. До заходів залучаються відділи соціального захисту, служби у справах дітей, служби надання соціальних послуг, фахівці яких зустрічаються з особами, які перебувають у зоні ризику потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Проводяться зустрічі, засідання круглих столів на дану тематику, розміщується відповідна інформація на офіційних сторінках громад, розповсюджується тематична друкована продукція.
Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі, вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.
Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 – Поліція.