Міжнародна співпраця задля підсилення безпеки України у різних сферах
Президент Володимир Зеленський під час пресконференції в межах форуму «Україна 2024. Незалежність» заявив, що до другого Саміту миру має бути підготовлений документ на основі тематичних конференцій за пунктами Формули миру. Йдеться про енергетичну та ядерну безпеку, продовольчу безпеку, звільнення всіх полонених і депортованих українців. Глава держави наголосив, що попри небажання росії завершити війну Україна залишається послідовною. Президент зауважив, що вже відбулася перша тематична конференція, присвячена енергетиці. Також заплановані зустрічі щодо двох інших пунктів.
Забезпечення зброєю та реалізація Формули миру: українська делегація у Вашингтоні зустрілася з радниками з питань нацбезпеки США, Великої Британії, Німеччини та Франції. Під час візиту до США українська делегація на чолі з віцепремʼєр-міністеркою – міністеркою економіки України Юлією Свириденко обговорила зусилля з подальшого зміцнення української протиповітряної оборони та захисту енергосистеми. Делегацію США очолив радник Президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, Великої Британії – радник з питань національної безпеки Тімоті Барроу, Німеччини – радник канцлера з питань зовнішньої політики та політики безпеки Єнс Пльотнер, Франції – зовнішньополітичний радник Президента Еммануель Бонн.
Під час зустрічі також йшлося про розширення можливостей для спільного виробництва зброї та інвестиції союзників в оборонно-промисловий комплекс нашої держави. Також докладно обговорили підготовку та процедуру подальшої імплементації Українського договору, який партнери України ухвалили під час 75-го саміту НАТО у Вашингтоні. Крім того, сторони узгодили план дій щодо реалізації вже підписаних безпекових документів.
Окрему увагу приділили реалізації Формули миру.
Україна та Чорногорія розпочали консультації щодо підготовки двосторонньої безпекової угоди. Документ сприятиме зміцненню безпеки у Європі та поглибленню співпраці між двома країнами.
Двосторонні безпекові угоди Україна укладає на виконання Спільної декларації G7, ухваленої торік 12 липня у Вільнюсі. З країнами, які її підтримали, наша держава підписала вже 25 угод.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками Вселенського Патріархату: митрополитом Української православної церкви Канади, архієпископом Вінніпезьким Іларіоном, митрополитом Пісідійським Іовом, патріаршим дияконом Епіфанієм та екзархом Вселенського Патріарха в Україні єпископом Михаїлом. Глава держави подякував представникам Константинопольської православної церкви та його Всесвятості Варфоломію за молитви за Україну та українців. Президент зазначив, що держава робить усе можливе для подолання викликів, які постали перед церквою в Україні.
Представники Вселенського Патріархату запевнили, що Церква та Вселенський Патріарх Варфоломій і надалі молитимуться за Україну та підтримуватимуть її.
«Щоб на українській землі запанував справедливий мир. І щоб також запанував мир і в українському православ’ї. Наша місія тут – засвідчити любов і підтримку. І що ми разом із вами, що ми будемо співпрацювати в усіх цих питаннях для добра українського народу», – сказав архієпископ Іларіон.
Президент нагадав, що в Україні очікують на візит Його Всесвятості, та наголосив, що це дуже важливо для нашої держави.
Україна та Велика Британія провели другий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
Сторони ретельно проаналізували зміни до проєкту документа, узгодили структуру та концепцію майбутньої угоди та відзначили суттєвий прогрес.
«Сьогоднішній раунд переговорів чітко показав, наскільки ми близькі в розумінні пріоритетів співпраці між Україною та Великою Британією. Ми не лише стикаємося зі спільними викликами, а й поділяємо спільні цінності, підтримуємо схожі підходи та разом працюємо над тим, щоб Україна здобула перемогу в боротьбі проти незаконного вторгнення росії», – наголосив заступник керівника Офісу Глави держави Ігор Жовква.