Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

"Мальований дзбаник-2024": у Косові відбувся обласний фестиваль кераміки, ремесел та фольклору

Дата: 22.09.2024 11:11
Кількість переглядів: 142

Фото без опису
Вчора добіг свого кінця відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел та фольклору "Мальований дзбаник": другий, завершальний, день фестивалю провели у столиці косівської мальованої кераміки - містечку над Рибницею.

До гончарного осередку на Прикарпатті приїхало чимало гостей, добре знаних у мистецьких колах України. Захід не оминули своєю увагою і представники обласної та місцевої влад. Фестиваль відвідали директор департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кучма, заступниця начальника управління культури, національностей та релігії облдержадміністрації Мирослава Корнелюк, в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак, керівник апарату Косівської райдержадміністрації Ірина Іванишин, голова Косівської районної ради Ганна Думітрак, начальник відділу культури Косівської міської ради Роман Печижак.

У Косові, де живуть та працюють багато славнозвісних гончарів, програма фестивалю була насиченою.

Першою учасників та гостей фестивалю "Мальований дзбаник" у своїй творчій майстерні вітала відома в Україні та поза її межами керамістка Іванна Козак-Ділета, у родині якої вже не перше покоління бережуть та розвивають давнє гуцульське ремесло.

Кераміка у виконанні цієї майстрині нікого не залишила байдужим: вироби рук майстрині вражали своєю самобутністю у витонченому поєднанні із автентичними для косівської мальованої кераміки техніками розпису, розмаїттям взірців посуду та предметів декору.

Фото без опису

У гостях в Іванни Козак-Ділети учасники фестивалю говорили про культуру Гуцульщини та її неймовірно талановитих людей, які творять сьогодення краю, зберігаючи та примножуючи його давні звичаї та традиції.

Наступною цікавою локацією для гостей дійства стали керамічний цех та виставкова зала кераміки косівської регіональної організації НСХУ. Тут цікаво розповідали про історію косівської мальованої кераміки, демонстрували процес виготовлення виробу із глини та його гартування у печі для випалу.

Гостинно у своїй майстерні-кав'ярні "Гончар" учасників фестивалю приймала родина керамістів Чорних. У затишному приміщенні, де пахне кавою, косівські майстри кераміки прививали дітям любов до праці на гончарному крузі, ділилися із малечою та гостями родинними секретами своєї справи, впізнаваної за характерними ознаками керамічних виробів династії Чорних.

Завершували фестивальну програму в обійсті косівської художниці кераміки, науковиці, Заслуженого діяча мистецтв України, однієї із організаторів "Мальованого дзбанка" Марії Гринюк.

У домі Марії Гринюк учасники фестивалю згадували шлях, яким косівська кераміка пройшла, щоб потрапити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, а також обмінювалися думками щодо збереження та розвитку цього ремесла із тисячолітньою історією.

Віримо, що війна, яку розв'язала країна-агресорка, закінчиться перемогою України, а на Косівщині завершиться будівництво інноваційної та унікальної споруди культурно-мистецького центру "Дзбан", який пропагуватиме косівське гончарство як ремесло та примножуватиме його споконвічні традиції.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора