Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ВИСНОВОК з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР»

Дата: 10.10.2024 09:13
Кількість переглядів: 70

Товариство з обмеженою відповідальністю «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР», код ЄДРПОУ 45534421, юридична адреса: 78635, Івано-Франківська область, Косівський район, с. Рожнів, вул. Збінського С., 22 а

ВИСНОВОК
з оцінки впливу на довкілля

За результатами оцінки впливу на довкілля, здійсненої відповідно до статей 3, 6-7, 9 і 14* Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планованої діяльності ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР» код 45534421 щодо планованої діяльності «Експлуатація об’єкту оброблення відходів пластмас потужністю 12,4 тонн на добу за адресою: 78635, Івано-Франківська область, Косівський р-н, с. Рожнів, вул. Збінського С., 22 а» встановлено, що процедура ОВД зазначеної діяльності розпочата 12.06.2024 шляхом оприлюднення в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля повідомлення про плановану діяльність, 15.08.2024 в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля оприлюднено оголошення про початок громадського обговорення звіту з ОВД та звіт з оцінки впливу на довкілля.

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, розміщувалось на дошках оголошень в чотирьох публічних місцях на території Рожнівської сільської ради Косівського району, а саме: на дошці оголошень Будинку культури в с. Рожнів, вул. Івана Франка, 1, на дошці оголошень Рожнівської територіальної громади в с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 26, у відділенні AT «Укрпошта» в с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 26, на зупинці громадського транспорту в с. Рожнів, вул. Тараса Шевченка, 142.

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля розміщувалось на дошках оголошень в чотирьох публічних місцях на території Рожнівської сільської ради Косівського району, а саме: на дошці оголошень Будинку культури в с. Рожнів, вул. Івана Франка, 1, дошці оголошень Рожнівської територіальної громади в с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 26, у відділенні AT «Укрпошта» в с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 26, на зупинці громадського транспорту в с. Рожнів, вул. Тараса Шевченка, 142.

Звіт з оцінки впливу на довкілля розміщено в приміщеннях Рожнівської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області (с. Рожнів, вул. Героїв Небесної Сотні, 26), ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР» (Івано- Франківська область, Косівський район, с. Рожнів, вул. Збінського С., 22 а), управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації (м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 23 А).

Відповідно до пункту 22 статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» тимчасово, на період дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, громадські слухання, передбачені статтею 7 цього Закону, проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.

Громадські слухання з обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності відбулися 04.09.2024 о 10:00 годині в режимі відеоконференції, за посиланням: http://meet.google.com/cqc-hbrh-xrb.

За результатами громадського обговорення повідомлення про плановану діяльність пропозиції і зауваження не надходили.

За результатами громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля пропозиції і зауваження надходили.

Основні характеристики та місце провадження планованої діяльності.

Звітом з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності (далі — Звіт) визначено, що планованою діяльністю передбачається експлуатація існуючого об’єкту оброблення відходів, що не є небезпечними, потужністю 12,4 тонн на добу в с. Рожнів Косівського району Івано-Франківської області.

Реалізація планованої діяльності передбачається за рахунок існуючих виробничих потужностей ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР» на існуючому виробничому майданчику площею 0,215 га в існуючій нежитловій будівлі площею 360,6 м2.

Згідно ДСП 173-96, виробництво виробів і синтетичних смол, полімерних матеріалів та пластичних мас різними методами (пресуванням, з

екструзією, литтям під тиском, вакуум-формуванням та ін.) відноситься до IV класу із санітарно-захисною зоною 100 м. Найближча до ділянки планованої діяльності житлова забудова розташована на відстані 100 м у північному, північно-західному та західному напрямках від крайнього джерела викидів. СЗЗ витримана.

Передбачається здійснення операцій у сфері управління відходами пластмас (код 20 01 39), а саме: збирання, зберігання та їх відновлення. Згідно переліку операцій з відновлення відходів плановані операції матимуть коди R5, R12, R13. Планована діяльність фактично передбачає продовження ведення виробничої діяльності за діючим регламентом, без зміни будь-яких зовнішніх чи внутрішніх характеристик.

Обсяги відходів (сировини), що збирається, сортується і оброблюється на майданчику складають 3274 т/рік, а саме: відходи ПЕТ - 100 т/рік, відходи поліетилену - 1487 т/рік, відходи поліпропілену - 1487 т/рік, відходи полістиролу - 100 т/рік, відходи полівінілхлориду - 100 т/рік.

Потужність підприємства становить 12,4 тонн на добу.

Процес проведення робіт включає наступні стадії: підготовка сировини до подрібнення, миття сировини на лінії мийки з використанням ванн флотації, сушіння сировини в зоні сушіння, агломерація та гранулювання отриманого агломерату.

За даними Звіту, отримані відходи пластмас зберігають в умовах закритого складського приміщення із бетонним твердим покриттям за умов природної вентиляції. Кожен вид відходів зберігається на окремій виділеній дільниці.

Відходи зберігають в промисловому пакуванні типу «big bag» розміром 1200x1200x2000 мм масою до 2,5 т або жорсткому пакуванні (картонні бочки, контейнери) об’ємом до 1,8 м3, що виготовлене із гофрованого картону покритого зсередини захисною плівкою. На кожну тару наноситься відповідне маркування щодо виду пластмас, походження та маси відходів.

Відходи пластмас із складського приміщення подаються на подрібнення за допомогою стрічкового конвеєра. В якості подрібнювана використовується різальний млин ИПТ-300М потужністю 55 кВт із змонтованими ситами з отворами, розмір яких визначає розмір одержуваного продукту.

Від подрібнювачів отримана сировина надходить за допомогою шнекових транспортерів на лінію миття. Промиванням досягають відділення від матеріалу забруднень.

Лінія миття включає флотаційну ванну об’ємом 20 м3. Температура миття 70°С. Використання миючих засобів в процесах миття не передбачається. Вода після відстоювання використовується повторно.

Після промивання відходів для зниження вологовмісту матеріалу перед його подальшою переробкою необхідне зневоднення подрібнених відходів. Термічне зневоднення сировини здійснюють за допомогою повітряної сушарки при температурі 90-110°С.Сушарка осушує сировину потоком гарячого повітря. Для запобігання потрапляння пилу в сировину, а також його накопичення в нижній частині нагрівального блоку, сушарка обладнана повітряним фільтром. Всі частини сушарки, що контактують з полімерними матеріалами, виготовлені з корозійностійкої сталі. Бункер сушарки оснащений термоконтролером для підтримки заданої температури та системою запобігання перегріву нагрівальних елементів при виході з ладу повітряних вентиляторів.

Заключною стадією процесу рециклінгу відходів є одержання з подрібнених, відсортованих, очищених і висушених відходів матеріалу, придатного для подальшого                                            застосування    як сировини для

полімерпереробного обладнання (екструдерів) під час виготовлення певної продукції з підготовлених з цією метою відходів.

Для агломерації використовують роторні агломератори AM-45, АМ-30 та АМ-90. Під час агломерації матеріал частково розплавляється, у результаті чого утворюються частинки неправильної форми, але певного розмірного діапазону.

Відходи завантажуються в робочу камеру. Обертовими ножами відходи подрібнюються та за рахунок тертя об корпус - агломеруються. При досягненні масою, що переробляється, пастоподібної консистенції, оператор подає порціями воду в кількості 0,1 - 0,8 л. Під дією води маса агломерату розділяється на частинки необхідного розміру і, після підсушування, вивантажується в технологічну тару.

Заключною стадією рециклінгу відходів пластмас є гранулювання за допомогою екструзійного обладнання. Гранулювання відбувається гарячим методом при температурі 200-250°С на шнековому грануляторі SL 750 потужністю 750 кг грануляту в годину. Отриманий гранулят вивантажується в накопичувальний бункер та розфасовується в біг-беги або в іншу тару, що забезпечує збереженість продукції при транспортуванні, зберіганні та використанні.

При переробці полімерних відходів утворюються вторинний гранулят полімерів у кількості 3168 т/рік, у тому числі: ПЕТ-гранули - 97 т/рік, гранули поліетилену — 1438,5 т/рік, гранули поліпропілену - 1438,5 т/рік, гранули полістиролу - 97 т/рік, гранули полівінілхлориду - 97 т/рік.

Управління екології та природних ресурсів _________________ Івано-Франківської обласної державної адміністрації___________________________

(уповноважений орган)

враховуючи дані, наведені у Звіті, щодо оцінки ймовірних впливів на довкілля планованої діяльності, а саме:

- вплив на атмосферне повітря.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря будуть здійснюватися внаслідок технологічних процесів виробництва гранульованих полімерів та від ДВЗ автотранспорту, що маневруватиме по території виробничого майданчика.

При цьому в атмосферу викидатимуться: недиференційований за складом пил, оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту), азоту(І) оксид, аміак, сірки діоксид, оксид вуглецю, вуглецю діоксид, вуглеводні насичені С12~Сі9, кислота оцтова, стирол, бенз(а)пірен, вініл хлористий.

За даними Звіту, загальна кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря складатиме 3,239 т/рік, в т.ч 0,0000602 т/рік парникових газів.

За даними Звіту, значення концентрацій забруднюючих речовин на межі СЗЗ під час провадження планованої діяльності не перевищуватимуть

гдк.                                                                '

Таким чином, вплив планованої діяльності на повітряне середовище, з урахуванням реалізації передбачених природоохоронних заходів та додержанні визначених обмежень, характеризується як екологічно допустимий.

- поводження з відходами.

ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР» є суб’єктом господарювання з надання послуг у сфері управління відходами пластмас (код 20 01 39), а саме: збирання, зберігання та їх відновлення. Відновлення (рециклінг) відходів пластмас передбачено з метою отримання вторинної сировини - гранульованих полімерів.

Обсяги відходів (сировини), що збираються, сортуються і оброблюються на майданчику складають 3274 т/рік, а саме: відходи ПЕТ - 100 т/рік, відходи поліетилену - 1487 т/рік, відходи поліпропілену - 1487 т/рік, відходи полістиролу - 100 т/рік, відходи полівінілхлориду - 100 т/рік.

Всі виробничі процеси (подрібнення, мийка, сушка, агломерування, гранулювання) передбачається в межах існуючих виробничих потужностей, які розміщенні в закритій будівлі.

Провадження планованої діяльності передбачає утворення виробничих відходів (фрагменти та залишки відходів пластмас), ТПВ, що утворюються в процесі життєдіяльності працівників підприємства, а також шлам (осад) після миття відходів пластмас.

При переробці полімерних відходів утворюються вторинний гранулят полімерів у кількості 3168 т/рік.

Під час здійснення планованої діяльності передбачається утворення твердих побутових відходів від працюючого персоналу та виробничих відходів, внаслідок експлуатації об’єкта планованої діяльності у загальній кількості 121,7 т/рік, в тому числі: змішані побутові відходи (20 03 01) - 1,5 т/рік, залишки сортування та механічного оброблення відходів пластмас (12 01 14)- 98 т/рік, шлам (осад) після миття відходів пластмас (12 01 44) - 22,2 т/рік.

Усі утворені відходи тимчасово зберігатимуться на спеціально обладнаній території підприємства, після чого будуть передаватися спеціалізованим організаціям відповідно до укладених договорів.

Планована діяльність сприятиме збільшенню обсягів відходів, що оброблюються та зменшенню обсягів накопичення відходів.

Вплив об’єкту в частині управління відходами оцінюється як

екологічно допустимий.

  • вплив на водне середовище.

При провадженні планованої діяльності передбачається використання води для задоволення господарсько-побутових та виробничих потреб. Водопостачання підприємства здійснюється за рахунок водозабору з власної існуючої свердловини.

Використання води передбачається у загальній кількості 1,335 м3/добу, в т. ч. на господарсько-побутові потреби - 0,135 м3/добу, на виробничі потреби - 1,2 м3/добу.

Виробничі потреби підприємства передбачають використання води для миття сировини у флотаційній ванні об’ємом 20 м3. Вода після відстоювання використовується повторно.

Господарсько-побутові стічні води передбачено відводити в існуючий гідроізольований септик та, по мірі накопичення, передавати комунальному підприємству згідно з укладеним договором.

Утворення виробничих стічних вод не передбачається.

Дощові і талі води з території даного підприємства поступатимуть по внутрішньомайданчикових мережах каналізації в бетонний збірник - резервуар та, по мірі накопичення, передаватимуться спеціалізованому підприємству відповідно до оформленого договору про надання послуг водовідведення.

Комплекс заходів та технологічний процес на підприємстві повністю виключає порушення гідродинамічного режиму, забезпечує відсутність впливу на поверхневі і підземні водні ресурси, порушення стану вод.

Найближчим водним об’єктом до території планованої діяльності є р. Рибниця, яка протікає на відстані щонайменше 100 м у південному та південно-східному напрямку від ділянки. Земельна ділянка, що передбачена під плановану діяльність не потрапляє в прибережно-захисну смугу річки.

Таким чином, вплив планованої діяльності на водне середовище, з урахуванням реалізації передбачених природоохоронних заходів та додержанні визначених обмежень характеризуються як екологічно допустимий.

  • вплив на геологічне середовище та ґрунти.

Провадження діяльності передбачається на земельній ділянці площею 0,215 га, кадастровий номер 2623685201:01:003:0004, цільове призначення: 11.02 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Територія, передбачена для провадження планованої діяльності вже сформована, виробничий майданчик існуючий та вертикально спланований, зняття ґрунтово-рослинного шару не передбачається.

Експлуатація об’єкту виключає можливість негативного впливу та нанесення збитків земельним ресурсам, а також не вплине на стан ґрунтів та не призведе до зміни їх механічних, водно-фізичних та інших властивостей.

В межах ділянки розташування об’єктів і прилеглих територіях

відсутні такі геологічні і інженерно-геологічні процеси і явища як зсуви,

карст, суфозія та інше.

Згідно Звіту, забрудненню ґрунту запобігатимуть наступні фактори: територія планованої діяльності має тверде водонепроникне покриття, отриманні відходи пластмас зберігають в умовах закритого складського приміщення із бетонним твердим покриттям за умов природної вентиляції, відходи зберігають в промисловому пакуванні типу «big bag» або жорсткому пакуванні (картонні бочки, контейнери), що виготовлені із гофрованого картону покритого зсередини захисною плівкою, всі виробничі процеси (подрібнення, мийка, сушка, агломерування, гранулювання) передбачається за рахунок виробничих потужностей, які розміщенні в закритій будівлі.

Таким чином, вплив на ґрунти та геологічне середовище може характеризуватися як екологічно допустимий.

  • шумове та вібраційне, світлове, теплове, електромагнітне, радіаційне навантаження.

В процесі експлуатації об’єкта планованої діяльності шумове навантаження передбачається від роботи технологічного обладнання. Також джерелом шуму є транспортні засоби, що маневрують по території підприємства.

Згідно розрахунків, що наведені у Звіті, очікуваний рівень шуму на межі нормативної СЗЗ (100 м) становитиме 26,5 дБА, що не перевищуватиме допустимого значення.

Під час експлуатації об’єкта вібраційні коливання виробляє транспорт, технологічне обладнання, системи вентиляції. Технологічне обладнання передбачено розташувати на спеціальних віброізолюючих опорах, що мінімізує можливий вплив. Передбачається виконання заходів по віброізоляції технологічного обладнання, постійний контроль за справністю обладнання та його експлуатація тільки в справному стані.

Вплив на довкілля зумовлений шумовим та вібраційним навантаженням характеризується як незначний.

Під час провадження планованої діяльності джерел інтенсивного світлового випромінювання не утворюється. При виробництві гранульованого полімеру утворюється тепло від обладнання та процесів, таких як екструзія, сушіння та охолодження полімерів, яке призводить до підвищення температури у робочій зоні. Для зменшення теплового навантаження в робочій зоні виробничу лінію обладнано системою примусової вентиляції.

Під час провадження планованої діяльності не передбачається утворення радіаційного забруднення та випромінення.

  • вплив на рослинний та тваринний світ, об’єкти ПЗФ.

Територія, передбачена для провадження планованої діяльності вже сформована, впорядкована та огороджена, зелені насадження на території відсутні.

Тваринний світ району провадження діяльності характеризується переважанням видів, що легко пристосовуються до життя на видозмінених

урбанізованих і активно використовуваних людиною територіях.

При штатному режимі роботи за умови дотримання екологічних вимог вплив на рослинний та тваринний світ буде в допустимих межах і не призведе до незворотних наслідків.

На відстані біля 100 м від планованої діяльності частково знаходиться гідрологічний заказник місцевого значення «Річка Рибниця з прибережною смугою», у зв’язку з чим у висновку з ОВД встановлені екологічні умови провадження планованої діяльності.

Найближчим об'єктом Смарагдової мережі є Hutsulshchyna (UA0000033), що знаходиться на відстані 1,8 км з північно-західної сторони від ділянки планованої діяльності.

- вплив на соціальне середовище і здоров'я населення.

Розрахований соціальний ризик складає 8*10'7 чол/рік та є прийнятним для населення прилеглих територій.

Згідно інформації, наведеної у Звіті, планована діяльність не призведе до негативної дії на стан здоров'я, захворюваність, умови життєдіяльності людей та, в цілому, на навколишнє соціальне середовище,___________________________

(врахування звіту з оцінки впливу на довкілля)

а також з урахуванням усієї інформації, зауважень і пропозицій протягом строку громадського обговорення (звіт про громадське обговорення разом з таблицею повного, часткового врахування або обґрунтованого відхилення зауважень і пропозицій є невід’ємною частиною цього висновку),

вважає допустимим/недопустимим провадження планованої діяльності з _____ огляду на нижченаведене.______

(обгрунтовується допустимість провадження планованої діяльності/обґрунтовується її недопустимість)

Виходячи з даних, наведених у Звіті з оцінки впливу на довкілля, планована діяльність «Експлуатація об’єкту оброблення відходів пластмас потужністю 12,4 тонн на добу за адресою: 78635, Івано-Франківська область, Косівський р-н, с. Рожнів, вул. Збінського С., 22а», при врахуванні запропонованих природоохоронних заходів, не приведе до екологічно- небезпечних змін поточного стану довкілля.

Екологічні умови провадження планованої діяльності:

  1. Для планованої діяльності встановлюються такі умови використання території та природних ресурсів під час виконання підготовчих і будівельних робіт та провадження планованої діяльності, а саме:
    1. дотримуватись межі санітарно-захисної зони згідно з Державними

санітарними правилами планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом                                        Міністерства           охорони       здоров'я         України

від 19.06.1996 р. № 173;

    1. господарську діяльність здійснювати за наявності документів, які відповідно до вимог законодавства посвідчують право власності на земельну ділянку або право постійного користування або право оренди земельної ділянки, які виникають з моменту державної реєстрації цих прав;
    2. дотримуватись вимог Земельного кодексу України щодо

забезпечення раціонального використання та охорони земель;

    1. заправку, мийку, техобслуговування та ремонт транспортних та вантажопідйомних механізмів проводити у спеціально передбачених та організованих місцях з метою запобігання забрудненню довкілля;
    2. здійснювати плановану діяльність на підставі та з урахуванням документів, у тому числі дозвільного характеру, якими з огляду на вимоги чинного законодавства регулюється та регламентується зазначена діяльність;
    3. вживати заходів з метою мінімізації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при провадженні технологічних операцій;
    4. забезпечити обладнання промислової вентиляції фільтраційними системами;
    5. отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, здійснювати контроль за дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин;
    6. здійснювати регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в періоди несприятливих метеорологічних умов;
    7. забезпечити здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел;
    8. забезпечити, щоб всі роботи на об’єкті робились таким чином, щоб викиди в атмосферу та/або запах не призводили до суттєвих незручностей за межами об’єкту або до суттєвого впливу на навколишнє середовище;
    9. здійснювати експлуатацію обладнання та мереж в технічно справному експлуатаційному стані, робота обладнання в форсованому режимі заборонена;
    10. здійснювати заходи боротьби з шумом та іншими негативними фізичними впливами;
    11. забезпечити дотримання допустимих нормативних рівнів вібрації при роботі обладнання та механізмів;
    12. не допускати забруднення поверхневих та підземних вод;
    13. забезпечити збір, очищення та відведення дощових і талих вод, скид стічних вод на рельєф заборонено;
    14. забезпечити виконання технічних рішень і заходів з метою недопущення забруднення ґрунтового покриву та водного середовища;
    15. передбачити захист навколишніх земель і підземних водоносних горизонтів від забруднення;
    16. забезпечити раціональне використання водних ресурсів та скорочення витрат технічної води,
    17. здійснювати діяльність на підставі дозволу на спеціальне водокористування;
    18. організувати спеціально відведені та відповідно обладнані місця для тимчасового зберігання кожного окремого виду відходів згідно з їх характеристикою небезпеки та відповідно до вимог діючих санітарно- гігієнічних норм і правил;
    19. передавати відходи для подальшого поводження спеціалізованим

підприємствам в установленому законодавством порядку;

    1. забезпечити виконання заходів з управління відходами;
    2. здійснювати спостереження за станом навколишнього природного середовища та території об’єкта оброблення відходів або території, прилеглої до такого об’єкта, за змінами хімічної або фізичної характеристики викидів, скидання, споживання, еквівалентних параметрів або технічних заходів на території, на якій розташований об’єкт;
    3. передбачити використання сучасного справного технологічного обладнання;
    4. споруди підтримувати у справному стані, здійснювати належне їх обслуговування, своєчасне виявлення і усунення пошкоджень, здійснювати профілактичний огляд і планово-попереджувальний ремонт мереж і споруд, їх елементів і устаткування;
    5. забезпечити захист навколишніх продуктивних земель і підземних водоносних горизонтів від забруднення;
    6. не допускати забруднення нафтопродуктами, в т. ч. паливно- мастильними матеріалами грунтів, підземних та поверхневих вод;
    7. діяльність проводити в межах наданих земельних ділянок, поза межами територій та об'єктів природно-заповідного фонду та інших земель природоохоронного значення;
    8. господарську діяльність здійснювати поза межами прибережно- захисної смуги р. Рибниця з дотриманням вимог ст. 60,61 Земельного кодексу України та ст. 88, 89 Водного кодексу України;
    9. дотримуватись вимог ДСТУ 2131-94 «Сировина полімерна вторинна. Порядок збирання, зберігання і перероблення відходів»;
    10. дотримуватись інших природоохоронних заходів, передбачених чинним законодавством.
  1. Для планованої діяльності встановлюються такі умови щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та усунення їх наслідків, а саме:

2.1 припинити будь-які роботи при виникненні нештатних ситуацій (поломка, аварії, тощо) до приведення технологічного процесу до нормальних умов;

  1. забезпечити наявність чіткого регламенту та необхідної кількості засобів на випадок виникнення необхідності оперативної ліквідації, у повному обсязі, з метою мінімізації можливого негативного впливу на навколишнє природне середовище, будь-якої аварійної ситуації;
  2. дотримуватись вимог Закону України «Про охорону праці», положень щодо безпеки праці;
  3. забезпечити пожежну безпеку майданчика будівництва та підприємства в цілому;
  4. експлуатацію об’єкту здійснювати у відповідності з проектною документацією, виробничими інструкціями, інструкціями з техніки безпеки, протипожежної та екологічної безпеки;
  5. здійснювати своєчасний огляд технічного стану обладнання та проведення його технічного обслуговування.
  1. Для планованої діяльності встановлюються такі умови щодо зменшення транскордонного впливу планованої діяльності,[1] а саме:

Підстави для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля планованої діяльності відсутні.

  1. На  суб’єкта    господарювання    покладається   обов’язок   із

здійснення таких компенсаційних заходів[2]:

    1. своєчасна та в повному обсязі сплата екологічного податку, компенсаційних платежів, рентної плати.
  1. На  суб’єкта    господарювання    покладається   обов’язок   із

запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу планованої діяльності на довкілля , а саме:

    1. технічне обслуговування проводити лише кваліфікованими спеціалістами з дотриманням всіх діючих стандартів і настанов;
    2. дотримуватись технологічного регламенту;
  1. зберігати обладнання в технічно справному експлуатаційному стані з підтриманням його герметичності;
  2. використовувати в технологічному процесі обладнання, виготовлене з корозійностійких матеріалів;
  3. забезпечити виконання технічних рішень і заходів з метою недопущення забруднення довкілля;
  4.  забезпечити дотримання допустимих нормативів ГДК у атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови;
  5.  забезпечити раціональне використання водних ресурсів та скорочення витрат води;
  6. забезпечити дотримання допустимих рівнів шуму на межі найближчої житлової забудови відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р. № 173;
  7. забезпечити здійснення ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для оброблення відходів, утворення яких неможливо уникнути відповідно до вимог Закону України «Про управління відходами»;
  8. забезпечити збереження біологічного різноманіття відповідно до Закону України «Про Червону книгу України» та міжнародних конвенцій (в разі виявлення);
  9. забезпечити охорону рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин на території планованої діяльності (в разі виявлення).
  10. призначити відповідальних осіб у сфері дотримання вимог природоохоронного законодавства.
  1. На суб’єкта господарювання покладається обов’язок із здійснення післяпроектного моніторингу**, а саме:
    1. здійснювати постійний моніторинг стану атмосферного повітря (в тому числі на межі СЗЗ та житлової забудови), підземних вод, стану ґрунтів;

6.2. контролювати рівень шуму, вібрації на межі найближчої житлової забудови.

Інформацію щодо виконання післяпроектного моніторингу, визначеного у пункті 6, надавати в управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Державну екологічну інспекцію Карпатського округу щорічно або невідкладно за письмовим запитом.

Забезпечувати публікування результатів післяпроектного моніторингу на власному вебсайті (в разі наявності) або вебсайтах органів місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що можуть зазнати впливу планованої діяльності.

Моніторинг здійснюється протягом п’яти років з моменту початку провадження планованої діяльності.

Примітка: якщо під час провадження господарської діяльності, щодо якої здійснювалася оцінка впливу на довкілля, виявлено значний негативний вплив цієї діяльності на життя і здоров’я населення чи довкілля та якщо такий вплив не був оцінений під час здійснення оцінки впливу на довкілля та/або істотно змінює результати оцінки впливу цієї діяльності на довкілля, рішення про провадження такої планованої діяльності за рішенням суду підлягає скасуванню, а діяльність - припиненню.

7. На суб’єкта господарювання покладається обов’язок із здійснення додаткової оцінки впливу на довкілля на іншій стадії проектування , а саме:

Розширення чи зміни планованої діяльності та об’єктів, за умови, що така планована діяльність призведе до збільшення утворюваних та утворення нових видів небезпечних відходів, збільшення та/або появи нових джерел викидів в атмосферне повітря та скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, шумового, вібраційного, світлового, теплового та радіаційного забруднення, а також випромінення можливі за результатами додаткової процедури з оцінки впливу на довкілля.

(зазначаються строки та обґрунтовується така вимога)

Висновок з оцінки впливу на довкілля є обов’язковим для виконання. Екологічні умови, передбачені у цьому висновку, є обов’язковими.

Висновок з оцінки впливу на довкілля втрачає силу через п’ять років у разі, якщо не було прийнято рішення про провадження планованої діяльності.

Завантажити (pdf) ВИСНОВОК з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності
ТОВ «КАРПАТВТОРПОЛІМЕР»


[1] Якщо здійснювалася процедура оцінки транскордонного впливу.

[2] Якщо з оцінки впливу на довкілля випливає така необхідність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора