ЗУПИНИМО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ РАЗОМ!
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності для жодної країни світу, включаючи Україну в часі війни. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
З часу повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, наші громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, стали більш вразливими щодо потенційних ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
На даний час існує загроза, і велика кількість українських громадян незаконно утримуються або перебувають в полоні, і таким чином можуть бути використаними у збройному конфлікті. Отже, сьогодні як ніколи, треба акцентувати увагу суспільства на існуючих загрозах потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є попередження торгівлі людьми шляхом підвищення рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення.
Тому, якщо хтось із знайомих потрапив у ситуацію, коли: позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши документи; пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; примушували відробляти неіснуючі борги; втягнули у злочинну діяльність чи збройні конфлікти шляхом примусу, шантажу або насильства є підстави вважати, що дана особа стала жертвою торгівлі людьми.
Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на отримання СТАТУСУ ОСОБИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ.
Для отримання статусу необхідно звертатись до відповідальної особи управління соціального захисту населення найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання/перебування або департаменту соціальної політики облдержадміністрації (м.Косів, вул..Незалежності,41, ІІ поверх, каб.15)
Окрім того, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись за такими номерами телефонів:
15-47 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0800500202/102 – гаряча лінія Національної поліції України;
0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
527 – гаряча лінія з протидії експлуатації;
0800500335 або на короткий номер 116123 – «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0800500225 або на короткий номер 116111 – національна дитяча «гаряча лінія».