Для чого потрібна питна вода
Питна вода — вода, безпечна в епідемічному та радіаційному відношенні, має сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
Кількість питної води, потрібна для підтримки здоров’я, залежить від рівня фізичної активності, віку, проблем зі здоров’ям та умов навколишнього середовища.
Людина може iснувати без їжi, але без води загине за десять днів. В органiзмi людини вода становить 80% загальної маси тiла. Вона мiститься у м'язах, кiстках, кровi, печiнцi, селезiнцi.
Вода - універсальний розчинник хімічних речовин, і це є основною роллю рідини в життя всіх живих організмів.
Кров, лімфа, міжклітинна, внутрішньоклітинна рідина, сльоза, слина, піт, шлунковий сік, сік підшлункової залози, жовч, сеча, кишкові виділення і виділення з статевих або дихальних шляхів - це все вода з розчиненими в ній речовинами.
Чим більше концентрація води в будь-якої біологічної рідини, тим вище швидкість взаємодій молекул: швидше доставляються поживні речовини клітин, швидше поповнюються енергетичні запаси, швидше виводяться побічні продукти біохімічних реакцій, швидше проходять процеси оновлення та відновлення.
З допомогою води відбувається проникнення клітин імунної системи в найдальші «куточки» організму. Зменшення кількості води у складі будь-якої біологічної рідини приводить до її згущення і порушення метаболізму.
У процесі зневоднення організму спочатку зменшується обсяг клітинної рідини (66%), потім позаклітинної (26%), а далі вода починає зникати з кров'яного русла (8%). Цей процес необхідний для забезпечення водою, головним чином, головного мозку, в якому води міститься до 85%. Втрата навіть 1% рідини призводить до незворотних наслідків.
Усунути зневоднення природним шляхом можна тільки вживаючи чисту питну воду.
Основні значення води в людському організмі:
-регулювання температури тіла,
-зволоження повітря, що надходить в організм,
-доставка поживних речовин і кисню до всіх клітин організму,
-захист і буферизація життєво важливих органів,
-перетворення їжі в енергію,
-засвоєння поживних речовин органами,
-виведення відходів процесів життєдіяльності.
Боротьба із зневодненням передбачає споживання води не менше 2 літрів на день. Чай, кава, пиво, алкоголь, штучні напої містять не тільки воду, але і зневоднюючі речовини, такі як кофеїн, а також різні хімічні компоненти. Доведено, що вживаючи зазначені напої, ви витрачаєте більшу кількість рідини, ніж було випито. Організм витрачає власні запаси на «вимивання» і виведення токсинів.
Також вода заряджає нас енергією, покращує стан шкіри, суглобів і м'язів, а в деяких випадках може використовуватися як засіб для лікування або профілактики певних захворювань.
Загалом, цінуйте воду - вона для нас дуже важлива. Але пийте воду тільки чисту і безпечну для здоров'я!