Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Африканська чума свиней: на Косівщині триває карантин

Дата: 11.02.2025 17:35
Кількість переглядів: 66

Фото без опису
Як повідомлялося раніше, на території НПП «Гуцульщина», що у Косівській міській територіальній громаді, виявили мертвими двох диких кабанів. За результатами дослідження патологічного матеріалу в Івано-Франківській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби підтвердили збудник африканської чуми серед диких свиней (далі - АЧС).

Угіддя НПП «Гуцульщина» та Косівської РО УТМР, населені пункти с. Вербовець, м. Косів, с. Пістинь Косівської громади визначили зоною захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища.

До зони спостереження (нагляду) в радіусі 7 км увійшли с. Уторопи Яблунівської громади, с. Микитинці, с. Смодна, с. Старий Косів, с. Черганівка, с. Бабин, с. Город, с. Соколівка Косівської громади, с. Хімчин Рожнівської громади, с. Старі Кути, с. Малий Рожин Кутської громади, с. Гуцулівка, с. Кривоброди Матеївецької громади та угіддя НПП «Гуцульщина» і Косівської РО УТМР.

Фото без описуУ визначених зонах захисту та спостереження спеціалістами відповідних служб проводяться невідкладні заходи з ліквідації, локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Так, ветеринари здійснюють облік, перепис та контроль свиней у господарствах усіх форм власності: станом на 10 лютого 2025 року обстежено 19 свиногосподарств приватного сектору у Пістині, 13 господарств приватного сектору у Косові та 17 свиногосподарств приватного сектору у Вербовці. Власників господарств у зоні захисту попереджають про заборону продавати, переміщувати, утримувати на вигулі чи забивати свиней.

Наразі на ринках у зоні захисту діють обмеження щодо торгівлі м’ясом.

Фото без опису

Про це вчора, 10 лютого 2025 року, йшлося на нараді у в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василя Жмендака із головами територіальних громад, керівниками підприємств та установ району, працівниками райдержадміністрації.

Про стан справ з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС доповідала т.в.о. начальника Косівського відділу Коломийського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області Вікторія Фейчук.

До відома мешканців Косівського району!

Що потрібно знати про африканську чуму свиней (АЧС)?

АЧС не становить загрози для людини, але людина може переносити вірус через забруднений одяг, взуття або предмети догляду за тваринами.

Збудник хвороби зберігається тривалий час у навколишньому середовищі, що ускладнює боротьбу з ним.

Смертність свиней від АЧС - 100%, лікування та вакцини не існує.

Як заражаються свині?

- через безпосередній контакт із хворими або загиблими тваринами, грунт, незнезаражені корми, транспорт, предмети догляду;

- через диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух, людей (обслуговуючий персонал, мисливців, працівників свиноферм), годування харчовими відходами, що містять заражену свинину.

Заходи контролю та профілактики:

- утримувати свиней у закритих приміщеннях;

- використовувати спеціальний одяг та окремий інвентар для догляду. Не купувати тварин на стихійних ринках. Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину. Не забивати хворих свиней самостійно. При підозрі на АЧС негайно повідомити ветеринарну службу.

Якщо ваша свиня підозрюється у зараженні АЧС, важливо вжити наступні кроки:

- Ізоляція: Відокремте хвору свиню від інших, щоб запобігти поширенню вірусу.

- Повідомлення ветеринара: негайно зверніться до ветеринара для діагностики та рекомендацій.

- Заборона перевезень: не перевозьте хворих свиней на інші ферми, щоб уникнути поширення вірусу.

- Дезінфекція: ретельно очистіть обладнання, приміщення та інші предмети, які могли бути у контакті з хворими свиньми.

- Моніторинг: спостерігайте за іншими свинями на предмет симптомів і повідомляйте ветеринара у разі їх появи.

Карантин зможуть зняти через 40 діб після виконання всіх ветеринарно-санітарних заходів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора