Крок до цифрової безпеки: держслужбовці ОДА успішно пройшли навчання з кібербезпеки
Старший оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області департаменту кіберполіції Національної поліції України капітан поліції Назар Клюфінський у співпраці з управлінням цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Івано-Франківської облдержадміністрації провели навчання для державних службовців структурних підрозділів обласної державної адміністрації.
В рамках навчання було презентовано проєкт «Brama», який розроблено департаментом кіберполіції Національної поліції України спільно з волонтерами.
Він спрямований на очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації. Одним із важливих напрямів ініціативи є підвищення рівня обізнаності громадян щодо типових схем онлайн-шахрайств, пов’язаних із соціальною інженерією.
У рамках цього проєкту працівники відділу протидії кіберзлочинам в області розробили програму тренінгів з кібербезпеки та медіаграмотності для громадян та працівників органів виконавчої влади, презентували Chat Bot GJ із протидії шахрайствам в мережі Інтернет на основі Сhat GPT.
Начальник управління цифрового розвитку Ігор Фіняк зазначив, що в сучасному цифровому світі надзвичайно важливо володіти навичками медіаграмотності, щоб уникнути загроз, пов’язаних із кібератаками, фішингом та дезінформацією. Саме тому такі навчання є дуже важливими для працівників органів влади.
«В умовах війни кіберполіція відіграє ключову роль у захисті державних службовців у цифровому просторі. Для цього ми співпрацюємо з державними установами і систематично проводимо заходи для підвищення кіберграмотності серед населення. Адже лише спільними зусиллями можливо допомогти громадянам зрозуміти як позитивні, так і негативні сторони користування ґаджетами, інтернетом та соціальними мережами», – підсумував Назар Клюфінський.
Під час тренінгу учасники отримали практичні знання про
- Медіаграмотність як інструмент захисту: учасників ознайомили з принципами аналізу інформації, способами перевірки джерела та дезінформації. Лектори нагосили, що медіаграмотність – це перша лінія оборони від кіберзагрози, після якої шахрайські схеми починаються з маніпуляції довірою.
- Захист критичної інфраструктури: надано реальні приклади про кіберзагрози, спрямовані на державні та приватні структури, особливо важливі об’єкти критичної інфраструктури.
- Типи шахрайств в соціальних мережах:
- Фішингові повідомлення, спрямовані на викрадання паролів.
- Підроблені акаунти компаній або їхніх співробітників.
- Маніпуляції з отримання доступу до фінансів або конфіденційної інформації. Під час зустрічей демонструвалися реальні кейси шахрайських дій та приклади того, як не портапити на гачок шахрая.
- Алгоритм дій у випадку шахрайства. Працівники кіберполіції Прикарпаття надали покроковий алгоритм, як діяти у випадку виявлення шахрайських дій: від відтворення загрози до звернення в кіберполіцію. Учасникам також розказали про витоки даних клієнтів і важливість швидкого реагування.
У заході, який тривав з 13 по 20 березня взяли участь вже понад 500 працівників структурних підрозділів Івано-Франківської ОВА. Учасники високо оцінили практичний формат навчання, яке включало реальні кейси, інтерактивні вправи та можливість отримати консультації від фахівців.
Довідково
Кіберзахист – це не тільки технічні інструменти, а й свідоме ставлення до інформаційної безпеки. Навчання, проведене кіберполіцією, підкреслило важливість медіаграмотності для кожного працівника підприємства. Лише об'єднавши зусилля, бізнес і державні установи можуть ефективно протидіяти сучасним загрозам.
Кіберполіція закликає всі підприємства приділяти особливу увагу навчанню із кібербезпеки та регулярно перевіряти свої системи захисту, щоб уникнути можливих ризиків.
Для отримання додаткової інформації та консультацій звертайтеся до кіберполіції через офіційний сайт (https://cyberpolice.gov.ua), офіційний телеграм-канал Департаменту кіберполіції або гарячу лінію: 0800 50 51 70 .
Проєкт «Brama» продовжує свою діяльність, сприяючи формуванню безпечного інформаційного простору та підвищенню рівня кіберграмотності серед громадян області та України в цілому, підписуйтесь та слідкуйте за актуальними матеріалами з кібербезпеки на офіційному каналі: https://t.me/+eLfm9v6PfDY4NjI6