До 1 000 000 грн. – грант для ветеранів та членів їхніх сімей
Сьогодні, 24 березня 2025 року, в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак провів нараду із головами територіальних громад, керівниками підприємств та установ району, працівниками райдержадміністрації.
На нараді йшлося про грантову програму для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, їхніх дружин або чоловіків, а також дружин та чоловіків загиблих воїнів. Із зазначеного питання слово мав директор Косівської філії обласного центру зайнятості Віталій Кічеряк.
У своїй доповіді Віталій Кічеряк розповів, що Захисники і Захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 000 грн до 1 000 000 грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 000 грн на розвиток сімейного бізнесу.
Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес. Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:
- перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в росії або білорусі;
- перебувають під санкціями;
- мають відкриті провадження у справі про банкрутство;
- зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбарди;
- займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виборів;
- притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;
- мають державну заборгованість.
На розвиток власної справи учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, їхні подружжя можуть отримати:
до 250 000 грн - подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сімʼї. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце.
до 500 000 грн - подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сімʼї. Отримувач гранту має створити 2 робочі місця.
до 1 000 000 грн - подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП не менше року. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця.
Віталій Кічеряк акцентував увагу присутніх на тому, що робочі місця потрібно створити протягом 6 місяців з моменту отримання коштів і підписати з працівниками контракт мінімум на 2 роки. За невиконання зобов’язань перед державою, суму гранту необхідно буде повернути.
Отримані кошти можна спрямувати на:
- меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання; ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів);
- сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів);
- послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів);
- оренду нежитлових приміщень або землі для комерційних і виробничих цілей (до 25% коштів);
- оренду обладнання (до 30% коштів);
- лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів);
- оренду водойм для розведення аквакультур;
- придбання франшизи.
У разі отримання гранту грантоотримувач повинен створити кількість робочих місць, що відповідає розміру гранту; провадити діяльність не менше 3 років та сплачувати податки.
Строк реалізації проєкту: 3 роки (36 місяців), 5 років (60 місяців) або 7 років (84 місяці).
Ветерани, які успішно закрили перший грант податками, можуть повторно подати заявку на грант (опція доступна один раз).
Для отримання гранту необхідно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису та заповнити онлайн-заяву.
Також у разі необхідності учасникам можуть надати консультації щодо програми безпосередньо у Косівській філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості.