Побачити конкретну людину та її потреби – як і для чого направлена робота з гендерної інтеграції в громадах.
Найголовніша причина, чому ми маємо порушувати гендерні питання, це прагнення максимально наближати послуги до людини. Гендерна інтеграція – це можливість побачити не абстрактну особу, а різноманіття груп людей. Відповідно, усі послуги та політики варто організувати в такий спосіб, щоб вони були адресними та відповідали потребам різних людей.
На перший погляд, усім потрібне одне й те саме, а держава та органи місцевого самоврядування працюють однаково для всіх. Але насправді люди мають як різні потреби, так і різні можливості їх задовольнити, а послуги, які надає влада, по-різному доступні для людини, залежно від її статі, віку, стану здоров’я та інших ознак.
Гендерний підхід дає змогу краще візуалізувати як окрему людину, так і групи людей. Зрештою, зробити послуги якіснішими та більш доступними, а політику – ефективнішою.
Як саме громади інтегрують гендерний підхід. Насамперед гендерний підхід має бути присутній у всьому переліку повноважень громад: у соціальній, культурній, економічній сферах життєдіяльності. Адже гендерний підхід передбачає, що надання всіх послуг має бути чутливим до потреб людей.
Нерідко доводиться мати справу зі сприйняттям гендерних питань як таких, що стосуються лише соціальної сфери та роботи із вразливими групами населення. Насправді ж людиноцентризм має бути присутній у всіх послугах, відповідно, гендерному підходу є місце скрізь. Це означає, що в даному напрямку є неймовірно багато роботи, в тому числі треба охопити навчанням чимало людей. До навчань активно долучаються благодійні та громадські організації.
Так, 17 березня 2025року громадська організація «Д.О.М.48.24» проводила тренінг з розроблення гендерного профілю територіальними громадами, в якому взяли участь 3 представники Косівського району. Крім надання навчальної підтримки, організація надає консультативний супровід громад.